ناصر ایرانی درگذشت/ پیکرش را وقف دانشگاه کرد


ناصر ایرانی که شامگاه چهارشنبه در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت، وصیت کرده است بدنش پس از مرگ، برای امور تحقیقاتی به دانشگاه تهران اهدا شود.

قاسمعلی فراست با تایید این خبر گفت: «ناصر ایرانی نویسنده، مترجم و نمایشنامه‌نویس پیشکسوت، شامگاه چهارشنبه دوم آبان‌، حدود ساعت ۲۳، پس از مدت‌ها بیماری در منزل خود فوت کرد.

او افزود: «این نویسنده وصیت کرده بود بعد از مرگش بدنش به دانشگاه تهران اهدا شود. احتمالا روز شنبه دانشگاه اعلام خواهد کرد که چه روز و چه ساعتی مراسم برگزار می‌شود. احتمالا مراسم اولیه از دانشگاه تهران خواهد بود.»

فراست یادآور شد: «ایرانی کتاب‌های بسیاری نوشته است که به «عروج»، «زنده باد مرگ»، «فیل در تاریکی» می‌توان اشاره کرد. همچنین او سه جلد رمان درباره انقلاب نوشته بود که چاپ نشد. چند سال پیش هم خاطرات خود را با عنوان « گرگ تنها» نوشته بود، خیلی هم دوست داشت خبر چاپش را بشنود اما کتاب در اداره کتاب وزارت ارشاد ماند.»

ناصر

ناصر ایرانی متولد ۱۳۱۶ در تهران بود. از آثار او می‌توان به «ما را مس کنید»، سه نمایشنامه «کسالت‌بار»، «مرده‌ها را اگر چال نکنید»، «هنر رمان»، «ورآباد، دهکده من»، «حفره» و «زشت‌ترین نمایش روی زمین» اشاره کرد.

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت محمد علیزاده
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا