۱۰ هزار نفر از كودكان مناطق محروم شهر اصفهان به جشنواره آمدند


قائم مقام مدیر اجرایی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: از طريق برنامه ريزي ها و پيش بيني هاي انجام شده، ۱۰ هزار نفر از كودكان مناطق محروم شهر اصفهان به مرکز شهر آمدند.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، عادل دهدشتی قائم مقام مدیر اجرایی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به این که چتر جشنواره در دوره سی و یکم گسترده تر از سال هاي قبل بود، بیان کرد: در اين دوره، کودکان و نوجوانان بیشتری توانستند به همراه خانواده در جشنواره حضور پیدا کنند و اين مهم به ويژه در خصوص كودكان مناطق محروم به خوبي اتفاق افتاد.

وی افزود: پيش از آغاز جشنواره، شناسایی مناطق محروم هر منطقه شهری توسط مراکز فرهنگی آن انجام شد و بر اين اساس ۱۰ هزار نفر از مناطق محروم شهر اصفهان به مرکز شهر آمدند و در سالن هاي سينما به تماشاي فيلم ها نشستند يا در برنامه هاي جنبي حضور يافتند.

قائم مقام مدیر اجرایی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان عنوان کرد: با افزایش سالن‌های سینما در اين دوره، کودکان کار و دارای محرومیت که توسط بیش از ۴۰ سازمان مردم نهاد، شناسایی شده بودند در این جشنواره شرکت داشتند. بیش از ۱۰۰ نهاد از جمله سمن ها، مراكز بسیج، پايگاه هاي فرهنگي هنري مساجد، مراکز فرهنگی و ... بلیط رایگان دریافت کردند تا همه کودکان از جمله كودكان مناطق محروم نيز در اين رويداد سهيم شوند.

وي تأكيد كرد: اميدواريم با ايجاد زيرساخت هاي سينمايي، در دوره هاي آتي بتوان سينما را به مناطق محروم برد. خوشحالم که برای اولین بار توانستیم میزبان خوبی برای توانخواهان و كودكان داراي معلوليت باشيم. همچنین کودکان کار، توانستند در کنار دیگر كودكان و نوجوانان از این جشنواره لذت ببرند و تلاش شد بستر حضور این افراد در اين دوره از جشنواره به خوبي فراهم شود.

دهدشتی تصریح کرد: حضور برنامه های تلویزیونی در میان مردم و خارج کردن جشنواره از فضای بسته سالن ها از ديگر اتفاقات مهم جشنواره امسال بود. امسال بدون حتی نصب یک متر داربست مراسم افتتاحیه را برگزار کردیم و مردم می توانستند در مکان های مختلف بنشینند و در واقع برنامه افتتاحيه شهروند محور بود.

وی تاکید کرد: مديريت هزينه ها يكي از اهداف جشنواره امسال بود. با وجود افزايش هزينه همه بخش ها نسبت به سال گذشته، بودجه جشنواره افزايش نيافت و در كليه بخش ها تلاش شد ظرفيت شهر اصفهان به خوبي مورد استفاده قرار گيرد.

قائم مقام مدیر اجرایی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اظهار کرد: سه فيلم از بخش سينماي ايران، در اصفهان توليد شده است. عوامل اصفهانی در چند فیلم مشاركت داشتند و بیش از ۳۰ فیلم از فیلمسازان اصفهانی در اين دوره اکران شد كه از افزايش دو تا سه برابري مشاركت فيلمسازان اصفهاني در اين رويداد حكايت دارد و مي تواند اتفاقات خوبي را براي سينماي ايران رقم بزند. هر پروژه سينمايي در حدود ۱۰۰ نفر را درگیر می‌کند و اشتغال زايي مناسبي را به ويژه در حوزه فرهنگ ايجاد مي كند. بنابراين حمايت از سينما علاوه بر حمايت از فرهنگ، حمايت از اقتصاد و اشتغال نيز هست.

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت موسیقی ایرانی برای کودک ایرانی
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا