آنیل کومار:فیلم های اصغر فرهادی و مجید مجیدی را بسیار دوست دارم


آنیل کومار کارگردان فیلم «کیشان» از هند که در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان حضور دارد، گفت: سینمای ایران را بسیار دوست دارم زیرا تهیه‌کنندگان ایرانی از تکنیک‌ها به روشی عمل‌گرا استفاده می‌کنند.

به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، آنیل کومار کارگردان فیلم سینمایی «کیشان» از حضور در سی و یکمین دوره جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان ایران ابراز رضایت و خشنودی کرد و گفت: فیلم «کیشان» به درونمایه اصلی داستان یعنی تنهایی بزرگسالان اشاره دارد. موضوع این فیلم بر پایه تنهایی بزرگسالان شکل گرفته است و گریه‌های بی‌صدای مادری را به تصویر می‌کشد که فرزندانش او را ترک کرده‌اند و در رودخانه گنگ به تنهایی زندگی می‌کند. این داستان، نقل قولی از دیدگاه یک کودک یتیم است که هیچگاه از محبت و عشق مادر بهره‌مند نشده است.

این کارگردان هندی که تاکنون بیشتر از ۴۱ فیلم تهیه کرده است، به نخستین اکران فیلم خود در این جشنواره اشاره کرد و گفت: در هندوستان و سراسر دنیا، دو نوع فیلم وجود دارد؛ فیلم‌های تجاری مثل فیلم‌های هالیوودی که محتوایی تجاری و پول‌ساز دارند و فیلم‌های هنری. من فیلم‌های مشهور ایرانی همچون آثار «مجید مجیدی» و «اصغر فرهادی» را در اینترنت مشاهده کرده‌ام و آنها را دوست دارم.

کومار درباره ویژگی های سینمای کودک و نوجوان نیز خاطر نشان کرد: اساسا سینما، محتوای تجاری دارد، تهیه‌کنندگان از تکنیک‌های مختلفی صرفا در جهت پول‌سازی بیشتر استفاده می‌کنند  و حتی احساسات هم تحت تأثیر این تکنیک‌ها قرار می‌گیرند، با این وجود، من سینمای ایران را دوست دارم؛ چرا که تهیه‌کنندگان از این تکنیک‌ها به روش عمل‌گرا استفاده می‌کنند. فیلم‌های ایرانی بسیار جالب هستند، اما باید درصدد جذب مخاطبان این آثار بیشتر باشند.

وی خاطرنشان کرد: سینما به طور کلی، شکل تجاری دارد اما در کشور من و شما، فیلم‌های خوبی برای کودکان تولید شده است. من فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی «مجید مجیدی» را خیلی دوست دارم.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان در حال برگزاری است. 

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت محمد علیزاده
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا