درباره فیلم بچه‌های تابستان


این فیلم، داستان چند روز سخت دو کودک به نام های آیدیس و کاری بود که توسط مادرشان  به یک پرورشگاه با نام بچه های تابستان فرستاده شده اند. آنها  در مسیر رسیدن به این پرورشگاه، دروغ های زیادی از مادرشان شنیده اند و حتی مادر  به آنها می گوید که وقتی خوابند، در پرورشگاه به ملاقات آنها می آید!

کاری پسر کوچک و برادر آیدیس در ابتدا از مسئولان خشن پرورشگاه نافرمانی می کند، اما وقتی به او می گویند که اگر خوب باشی  مادرت به ملاقاتت می آید و تو را می برد، به همین دلیل حتی در زمان هایی اشتباه‌های  خواهر خود را نیز به مسئولان پرورشگاه می گوید تا بهتر به نظر برسد.

آیدیس خواهر کاری در ابتدا به نظر آرام می آید، اما ناگهان غرق در توهمات و افکاری می شود که او را از پرورشگاه به بیرون می برند. او دوستانی خیالی دارد، البته به نظر خیالی چون در فیلم بچه های تابستان علاوه بر ریتم بسیار کُند فیلم که گاهی خسته کننده است، مرز بین واقعیت و خیال به راحتی از بین رفته است و صحنه های خیالی را می بینیم که به نتایج واقعی می رسند.

در نهایت، تلاش‌ها برای اینکه کاری به  خانواده دیگری سپرده شود، کاری و خواهرش را از آسایشگاه فراری می دهد و آنها طی یک فرار پر خطر، می توانند به خانه خود برسند. جایی که پس از چند ساعت توسط مادر خود پیدا می شوند و مادر  قول می دهد که دیگر آن ها را ترک نکند.

درست مانند دیگر از فیلم های خارجی جشنواره سی و یکم فیلم های کودکان و نوجوانان، نکته غرور انگیز و زیبای فیلم بچه های تابستان حداقل برای اصفهانی ها، دوبله همزمان هنرمندان اصفهانی روی این فیلم بود.

فیلم بچه های تابستان   اثر برادران راگنار سوتیر سه‌شنبه ۱۳ شهریور ساعت ۲۲ در سالن شماره یک مجموعه سیتی سنتر نیز اکران خواهد شد.

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت موسیقی ایرانی برای کودک ایرانی
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا