آیین نکوداشت ناصر چشم آذر برگزار شد


دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در آیین نکوداشت ناصر چشم آذر آهنگساز فقید سینمای ایران گفت: خدا را شاکرم که به ما توفیق این را داد که بتوانیم بخشی از تلاش های یکی از بهترین آهنگسازان سینما را سپاس بگوییم و امیدوارم به زودی شاهد فیلمی از زندگی این بزرگوار بر پرده سینما باشیم.

به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، آیین نکوداشت زنده یاد ناصر چشم آذر با حضور خانواده این هنرمند فقید و جمعی از مسئولان جشنواره و سینماگران رو یکشنبه ۱۱ شهریور در سینما فلسطین شهر اصفهان برگزار شد.

فریال بهزاد نویسنده و کارگردان سینمای کودک و نوجوان به بهانه نکوداشت ناصر چشم آذر در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان درباره این هنرمند گفت: آهنگسازی یکی از فیلم هایی که تصمیم داشتم آن را به جشنواره کودک برسانم،  به آقای چشم آذر سفارش داده بودم. هر بار که به خانه ایشان می رفتم تا آهنگ را گوش کنم به من می گفتند که  هنوز آماده نشده است.

این کارگردان افزود: آقای چشم آذر در آن زمان به عرفان و الهیات علاقه زیادی داشتند و چند شمع و عود روشن کرده بودند. ساخت آهنگ آنقدر عقب افتاد که من از رسیدن فیلمم به جشنواره ناامید شدم. تا اینکه یک روز با من تماس گرفتند و گفتند آهنگ آماده شده است. آهنگی که برای من ساخته بودند بسیار سحر آمیز و زیبا بود و من غرق در آن شدم.

وی ادامه داد: خوشبختانه فیلمم نیز به جشنواره رسید و کودکان نیز با این آهنگ ارتباط خوبی برقرار کردند و من همان موقع متوجه شدم که من با یک نابغه همکاری کرده ام، نابغه ای که ساخت موسیقی در رگ هایش جاری بود و تصمیم گرفتم همکاری بیشتری با آقای چشم آذر داشته باشم اما متاسفانه انجام نشد.

بهزاد عنوان کرد: آلبوم «باران عشق» یکی دیگر از شاهکارهای چشم آذر است که به نظرمن همه با شنیدن قطعات آن به آرامش می رسند. من افتخار می کنم که در یکی از فیلم هایم با آقای چشم آذر همکاری داشته ام.

همچنین فرزاد اژدری کارگردان فیلم «عملیات مهدکودک» و مدیر دبیرخانه جشنواره نیز گفت: برای من بسیار سخت است درباره کسانی که دوستشان دارم و از دنیا رفته اند، صحبت کنم. تا جایی که بتوانم به مراسم ترحیم شان هم نمی روم. بعد از فوت آقای چشم آذر عزیزی از من پرسید که چرا در مراسم ترحیم ناصر چشم آذر شرکت نکرده ام و من در جواب گفتم که نمی خواهم باور کنم که این اتفاق افتاده و او را از دست داده ایم.

وی ادامه داد: آقای چشم آذر در ساخت فیلم «عملیات مهدکودک »کمک زیادی به من کردند. ایشان علاوه بر آهنگ سازی این فیلم اصرار زیادی داشتند تا من «عملیات مهدکودک ۲» را بسازم و ایده های خوبی برای ساخت این فیلم به من پیشنهاد کردند.

در ادامه علیرضا رضاداد دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان نیز گفت: خوشحالم که آیین های بزرگداشت و نکوداشت در جشنواره به نوعی کلاس درس در این رویداد، تبدیل شده و علاقه مندان زیادی در این مراسم ها شرکت می کنند.

علیرضا رضاداد نیز خاطر نشان کرد: خدا را شاکرم که به ما توفیق این را داد که بتوانیم بخشی از تلاش های یکی از بهترین آهنگسازان سینما را سپاس بگوییم و امیدوارم به زودی شاهد فیلمی از زندگی این بزرگوار بر پرده سینما باشیم.

شیرین احمدلو: شك ندارم كه ناصر در بين ماست

شیرین احمدلو همسر ناصر چشم آذر نیز در این آیین بیان کرد: خوشحالم كه اولين نكوداشت ناصر در اصفهان و در اين جشنواره برگزار شده است. ناصر به شهر اصفهان علاقه زيادى داشت و هميشه لهجه اصفهانى ها و خيابان  هاى زيباى اين شهر را دوست داشت. درست است كه مدتى است ناصر را از دست داده ايم اما نام و يادش تا ابد با ما مى ماند.

وی افزود: ناصر چشم آذر در خانواده اى هنرمند بزرگ شده بود. ناصر انسانى پر از هنر بود و مردم دوست و مردم دار. نوع آوری داشت زیرا با زبان انسانيت و مهربانى با مردم اش ارتباط برقرار مي كرد و پايبند به اصول خانواده بود. او روح پاك و زيبايى داشت. از خودش بيرون آمده و به عشق رسيده بود. من و برادرم عاشقانه ناصر را مى پرستيديم و بهترين سال هاى عمرمان با او سپرى شده بود.

احمدلو همچنین خاطر نشان کرد: سريال «قصه های مجيد» نه تنها سريال مورد علاقه من بلكه سريال مورد علاقه بيشتر مردم است. اين سريال يكى از سريال هايى بود كه ناصر آهنگ آن را ساخت اما اسم او از تيتراژ حذف شده بود و كسى از اين اطلاع نداشت كه ناصر آهنگ اين فيلم را ساخته است. يكى ديگر از همكارى هاى ناصر در بخش آهنگسازی سینما در فيلم «خواهران غريب» بود كه محال است بر بيننده تاثير نگذارد. ناصر عاشقانه زندگى كرد و  به همه عشق را آموزش داد.

رعنا چشم آذر فرزند ناصر چشم آذر نیز عنوان کرد: خوشحالم از اينكه اينجا كنار هم جمع شده ايم. ناراحتم از اينكه هيچ وقت پدرم چنين جمعى را صرفا براى دستاوردهايش تا وقتى زنده بود، نديد. البته اگر پدرم اينجا بود ترجيح مي داد با ساز حرف بزند. پدر من دو وجه شخصیتی داشت. يك وجه از وجود او مثل يك راز در خانواده ما مى ماند كه در آینده اى نه چندان دور با آن روبه رو مى شويد و وجه ديگر اينكه پدر من هنرمند خوبى بود. عاشقانه بچه ها را دوست داشت و حتى از همه همسن و سال هایم  نیز بيشتر كودكان را  درك مي كرد.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد تا ۱۴ شهریور ۹۷ در شهر اصفهان در حال برگزاری است.

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت محمد علیزاده
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا