گزارش از پشت صحنه فیلم سینمایی وقت رویا


گفتگو با امیر حسین عنایتی نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی وقت رویا

بازیگران: رویا نونهالی ، شاهرخ فروتنیان

فیلم سینمایی وقت رویا که این روزها در خیابان ها و لوکیشن های اصفهان در حال طی مراحل تولید است به گفته امیر حیبن عنایتی کارگردان جوان این اثر فیلمی اجتمایی ایست که در رویکرد متفاوت و تأمل برانگیز خود مشکلات نسل جوان را در مواجهه با خانواده مورد کنکاش قرار میدهد . با این مقدمه کوتاه به استقبال گفتگوی انجام گرفته با کارگردان و عوامل وقت رویا میرویم.

 

ایران فا: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب آقای امیر حسین عنایتی نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی وقت رویا با کسب اجازه از شما بی مقدمه به سراغ اثر حاضر میرویم تا خوانندگان ما بیشتر با کار تازه شما آشنا بشوند ! پس لطفاً بفرمایید چه شد که به فکر نگارش چنین متنی افتادید و لطفاً قدری که اصل داستان لو نرود در مورد داستان فیلم بفرمایید ؟

امیر حسین عنایتی : با عرض سلام خدمت شما و خوانندگان ایران فا ؛ باید عرض کنم که شکل گیری این متن از یک دغدغه که البته مسئله اغلب هم نسلی های من و جوانان منشاء گرفته شروع شد و اون هم انتخاب مسیر و راه زندگی و تحصیل هست که به عنوان مثال من باید مهندس بشوم چون پدرم قصد داشته مهندس بشود اما نتوانسته و یا پزشک بشوم چون مادرم چنین آرزویی داشته و نتوانسته آن را محقق کند و در واقع فرزندانشان را به چشم ماشین آرزو میبینند که باید آمال دست نیافته آنها را محقق کند که این رویه آزار دهنده پیش روی همه جوانان وجود داشته و دارد و خیلی کم در آثار به این معظل پرداخته شده که پدر و مادر ها چرا باید بگذارند بچه در مسیر علائق و استعداد های خودش رشد کند تا فرد موفق و خوشحالی باشد .

خب این دغدغه اول بنده بود که در این راستا چندین داستان مطرح شد که از آن میان ماجرای حاظر که داستان دختری هفده ساله است را انتخاب کرده و متن را به طور کامل به نگلرش در آورده و برای قوام بیشتر متن با مشاور فیلم نامه جناب آقای مرتضی نیک پایان متن را مطرح کردم که متن به طور کامل از سوی ایشان رد شد و متن از اساس با رویکرد های ایشان دوباره نوشته شد که در طی باز نگارش اثر با استفاده از مشورت اساتیدی همچون اصغر فرهادی و اکبر تحویلیان و اسمائیل عفیفه بی اغراق متن بسیار بهتر و اثر بخش تر شد .

همان طور که عرض شد داستان ماجرای دختری هفده ساله است که در برهه حساس انتخاب رشته و مسیر ادامه تحصیل است و خانواده نسبتاَ مرفه او بر خلاف میلش برای آینده بهتر او تصمیم دارند به خارج از کشور مهاجرت کرده و موجبات بهترین شرایط تحصیلی را برای او و برادرش مهیا کنند که در این میان ناگهان حادثه ای همه معادلات را بر هم زده و داستانی پر کشش و ملموس را رقم میزند که در زمان اکران امید است که نظر مخاطبین را به خود جلب کند .

 

ایران فا: چشم انداز تان از مخاطب و بازخورد فیلم تان را بفرمایید ؟

امیر حسین عنایتی : حقیقت امر این است که رویکرد ما برای این اثر رویکرد تجاری نیست و ما این اثر را با هدف اکران در گروه هنر و تجربه داریم تولید میکنیم و مخاطب مورد نظرمان را مخاطب خاص سینمای اجتمایی در نظر گرفتیم . همچنین امید و گوشه چشمی هم به جشنواره ها داریم که انشاا... اتفاقات خوبی را برای وقت رویا رقم بزنه .

 

ایران فا: عوامل و بازیگران اثر را هم لطفا معرفی کنید ؟

امیر حسین عنایتی : محسن مختاری عزیز برنامه ریز و سرپرست گروه کارگردانی کار هستند که با توجه به تجربه کارگردانی و توانایی بالای ایشان کمک زیادی به شکل گیری کار کردند همچنین مدبر تصویر برداری صادق داوری عزیز هستند و مدیر صدای اثر هم حمید اسلامی نازنین هستند و بازیگران کار هم شامل رویا نونهالی در نقش مادر خانواده ، شاهرخ فروتنیان در نقش پدر خانواده ، افسانه چهره آزاد در نقش وکیل خانواده و دیگر بازیگران فیلم که از بازیگران توانمند اصفهانی هستند شامل ساقی محمدی ، محمد ستوده ، مرضیه برومند ، گوهرشاد مهابادی ، مرتضی ریحانی ، حمید رضا تربتیان و...

 

ایران فا: شما کارگردان بسیار جوانی هستید لطفاً یک بیوگرافی از خودتان هم برای مخاطبین ما بفزمایید تا با شما و آثارتان بیشتر آشنا بشوند ؟

امیر حسین عنایتی : من پبش از آن که تحصیل در رشته سینما را شروع کنم کارگردانی را به صورت حرفه ای شروع کردم و حتی پیش از آن که ساخت فیلم کوتاه را شروع کنم در اولین تجربه فیلم سازی در سن 19 سالگی کارگردانی فیلم بلند را تجربه کردم که اون کار به نام طاوان از شبکه دو سیما پخش شد و بعد از آن به دانشگاه رفتم و در کنار تحصیل دستیاری کارگردانی آثار مختلف تلوزیونی و سینمایی را تجریه کردم در کنار بزرگوارانی همچون سروش صحت و مهران مدیری و عزیزان دیگر که بسیار آموختم و در همان زمان به تناوب آثار فیلم و سریال هایی را برای شبکه دو و شبکه سه تولید کردم که بیش از ده اثر میشه و خب کارهای کوتاهی را هم تولید کردم که در سال 88 فیلم کوتاه صدا ها جایزه بهترین نویسندگی و کارگردانی را در جشنواره بهزیستی برای من به ارمغان آورد .

 

ایران فا: ممنون از همراهی شما در آخر اگر مطلب دیگه ای هست بفرمایید ؟

ما تمام تلاشمون را کردیم با تیمی کاملا حرفه ای و بهترین تجهیزات شرایطی را ایجاد کنیم تا بتوانیم اثری در خور تولید کنیم و همین جا از کلیه عوامل دخیل در فیلم هم تشکر میکنم که با تمام وجود شرایط سخت تولید فیلم در زمستان سرد این روزها را تحمل کرده و به بهترین نحو به وظایف شان عمل کردند .

در ادامه گفتگوی کوتاهی هم با محسن مختاری برنامه ریز و سرپرست گروه کارگردانی و همچنین شاهرخ فروتنیان بازیگر وقت رویا انجام گرفت که در ادامه شما را به مطالعه این بخش هم دعوت میکنم

 

ایران فا: آقای مختاری بفرمایید چه شد که شما بعد از چند سال کارگردانی دوباره به کسوت برنامه ریزی و دستیاری روی آوردید

محسن مختاری : با عرض سلام باید عرض کنم در درجه اول موضوع و بعد خود متن نهایی من را جذب کرد تا جایی که احساس کردم این کار ارزشش را داره که روش وقت بگذارم و بعد هم با درخواست آقای عنایتی برای کمک به بهتر شدن کار به تیم کارگردانی اضافه شدم و تا اینجا هم میتونم بگم تیم تولید بسیار هم دل و همراهی داریم و همین امید ما ارا برای موفقیت این اثر بالا میبره در آخر از شما هم تشکر میکنم که منعکس کننده تلاش های فیلم سازان اصفهانی هستید که به واقع سختی کار بسیار بیشتری نسبت به هنرمندان مرکز نشین دارند.

 

ایران فا: آقای فروتنیان چه شد که برای بازی در این فیلم راهی اصفهان شدید ؟

شاهرخ فروتنیان : باید بی اغراق عرض کنم بیش از هر چیز متن خوب کار توجه من را جلب کرد اون هم در ابن وانفسای متن های تکراری و بی مایه و ضعیف و در کنارش با گفتگویی که با کارگردان جوان و پر شور فیلم آقای عنایتی داشتم به این نتیجه رسیدم که این کار ارزشش را داره گذشته از این من تعلق خواطر خاصی هم به اصفهان دارم و تولید شدن این اثر در اصفهان برای بنده جزء پوئن های مثبت کار بود .


ایران فا: کمی هم در مورد نقش تان توضیح بدید لطفاً ؟

شاهرخ فروتنیان : حقیقتش خیلی نمتوانم در مورد نقش توضیح بدم چرا که ممکنه داستان لو بره اما همین قدر میتونم بگم که من نقش پدر خانواده را دارم که فرد فهمبده و عاقلی است که در بزنگاه ها تکیه گاه بچه ها و اطرافیان است و در کل با نقش های قبلی من کمی متفاوت است .

امتیاز : 0 از ۵ - 0 نفر
تبلیغات +
اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
کنسرت موسیقی ایرانی برای کودک ایرانی
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا لوگو وزارت فرهنگ و ارشاد لوگو جشنواره وب و موبایل پلیس فتا