چاووشی به زیر زمین برمی‌گردد یا پرواز می‌کند
آخرین یاداشت ها
شکایت میراث فرهنگی از کپی کنندگان سرود «ای ایران» شکایت میراث فرهنگی از کپی کنندگان سرود «ای ایران»آلبومی که رضا صادقی به مردم کرمانشاه تقدیم کرد آلبومی که رضا صادقی به مردم کرمانشاه تقدیم کردهمکاری محمدرضا شریفی‌نیا با یک کارگردان روحانی همکاری محمدرضا شریفی‌نیا با یک کارگردان روحانیعکس بازیگران ریست عکس بازیگران ریستبهترین خواننده و بهترین ترانه‌ساز سال انتخاب شدند بهترین خواننده و بهترین ترانه‌ساز سال انتخاب شدند«هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» مجوز ساخت گرفت «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» مجوز ساخت گرفتهانیه توسلی و تیم اسکواش بانوان هنرمند + عکس هانیه توسلی و تیم اسکواش بانوان هنرمند + عکسپرفروش‌ترین فیلم‌های سینما در روزهای پایانی سال پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما در روزهای پایانی سالرونمایی از پوستر یک فیلم آخرالزمانی در هالیوود رونمایی از پوستر یک فیلم آخرالزمانی در هالیوودعکس لیلا اوتادی در چادر قشقایی در حال نان‌ پختن عکس لیلا اوتادی در چادر قشقایی در حال نان‌ پختنحاتمی‌کیا در سرزمین هندوها حاتمی‌کیا در سرزمین هندوهافروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشور فروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشوریکی از عشق‌های محسن تنابنده در زندگی/ عکس یکی از عشق‌های محسن تنابنده در زندگی/ عکستوضیح افسانه پاکرو درباره سیگار کشیدنش + عکس توضیح افسانه پاکرو درباره سیگار کشیدنش + عکسمجید خراط‌ها پس از ماه‌ها تحمل بیماری کنسرت برگزار می‌کند مجید خراط‌ها پس از ماه‌ها تحمل بیماری کنسرت برگزار می‌کندمدیرکل دفتر موسیقی و ممنوع‌الفعالیتی حمید حامی مدیرکل دفتر موسیقی و ممنوع‌الفعالیتی حمید حامیعظمت ساخت «سلمان فارسی» سه برابر «مختارنامه» است عظمت ساخت «سلمان فارسی» سه برابر «مختارنامه» استماهور الوند در مراسم تشییع پیکر عمویش ماهور الوند در مراسم تشییع پیکر عمویشاز خطرناک‌ترین فیلم جشنواره فجر تا اثری پُر افسوس از خطرناک‌ترین فیلم جشنواره فجر تا اثری پُر افسوسچه تفاوتی میان نوازندگی خانم و آقا وجود دارد؟ چه تفاوتی میان نوازندگی خانم و آقا وجود دارد؟کنسرت موزیسین آلمانی برای نخستین بار در تهران کنسرت موزیسین آلمانی برای نخستین بار در تهرانمعرفی ۲ بازیگر جدید نوجوان در «سینما ستاره» معرفی ۲ بازیگر جدید نوجوان در «سینما ستاره»اعتراض شدیدالحن خانه موسیقی به تغییر دادن سرود «ای ایران» اعتراض شدیدالحن خانه موسیقی به تغییر دادن سرود «ای ایران»رامبد جوان و خبر بچه دار شدنش رامبد جوان و خبر بچه دار شدنشعکس | بازی عمو زنجیرباف الناز شاکردوست با لباس محلی عکس | بازی عمو زنجیرباف الناز شاکردوست با لباس محلیچرا کنسرت هوروش‌بند لغو شد؟ چرا کنسرت هوروش‌بند لغو شد؟عمو پورنگ و «بالش‌ها» جایگزین «کلاه‌قرمزی» می‌شوند؟ عمو پورنگ و «بالش‌ها» جایگزین «کلاه‌قرمزی» می‌شوند؟دلیل سانسور تبلیغات «جن زیبا» در تلویزیون چه بود؟ دلیل سانسور تبلیغات «جن زیبا» در تلویزیون چه بود؟برندگان جایزه جمالزاده مشخص شد برندگان جایزه جمالزاده مشخص شدگریم جدید مهدی سلطانی در سریال «خواب‌زده» سیروس مقدم گریم جدید مهدی سلطانی در سریال «خواب‌زده» سیروس مقدم
دیوار (شماهم رو دیوار بنویسید)
S.h نوشت .مهدی نوشت عالیه نمره ی من به این فیلم 20 مهدی نوشت عالیه نمره ی من به این فیلم 20 نرگس نوشت عالی چی بگم عشقیرضا نوشت دمتون گرم اقای ایزدی خدا شما رو برای ما اصفهانیا نگه دارهالهام نوشت یک موضوع مهمی که بسیارقابل تامل است بی اعتباری جشنواره ها در نظرم باعث می شود موضوع مهم داوری جشنواره هاست که باید تخصصی باشد اگر به لیست داوران جشنواره ها توجه کنید اسم یک نفرداور مرد است که در اغلب جشنواره ها دایم تکرار می گردد از جشنواره جمالزاده بگیرید تا جشنواره مادرم زمین ، جشنواره آب ...و حالا جشنواره فرشته با موضوعات بسیار بسیارتخصصی اگر یک نفر چند رشته را می تواند به طور تخصصی داوری کند اگر داور به این موضوع مهم تخصصی بودن داوری بی اعتنا است و به موضوع بها نمی دهد برگزار کنندگان جشنواره ها بایدحواسشان به این موضوع مهم باشدهادی نوشت من خیلی این فیلمو دوست دارم و نظرم درباره ی این فیلم مثبت هستشمهمان نوشت عالی بود مخصوصا طلا خانم ممنونم از آقا محمد جواد پاک نژادستاره کریم پور نوشت سلام .شماخواننده موردعلاقه منوعشقم هستین هربارعشقم بهم زنگ میزدیامیدیدمش آهنگ شماپخش میشدهمون آهنگ دونه دونه دوستتون دارم وعاشق صداتونم SEFR نوشت عالیپوریا پایکاری نوشت عاشقشممهمان نوشت عالیییییمهمان نوشت عالیمهدی آزادخوش نوشت بسیار عالی۵۵ نوشت خوبه راضی هستم۵۵ نوشت خوبهساریه نوشت محسن ابراهیم زاده مهمان نوشت منکه نفهمیدم چی شد؟محسن ابراهیم زاده❤❤ نوشت بهترین عشق زندگیم توییساغر وزیری نوشت محسن امید وارم گه این پیامو ببینی من عاشقتم دوستت دارم توخیال خودم تو دوست پسرمی همه هم می دونن علی نوشت عالی بود گناوه هم بیاسیران نوشت ماموستا عدنان کریم هنرمند است عالی هر بژی کوردمهمان نوشت کیان چاپ نوشت ضمنا حاضرم برای همکاری با شما تخفیف خوبی بدم برای چاپ بنرهای تبلیغاتی تاترهای اقا رشید 09215605626کیان چاپ نوشت باسلام اقای ازدی مثل همیشه عالیمسعود شکل ابادی نوشت سلام خیلی عالیه من تابحال 3 بار رفتم دیدم بازم میرم چون خیلی اقای ایزدی را دوستش دارم به شما هم پیشنهاد میدم ببینیدSejde نوشت عالی بهترینیمهر نوشت عالیمهمان نوشت عشقیمرضیه نوشت محسن عشقتم ایول

چاووشی به زیر زمین برمی‌گردد یا پرواز می‌کند

محمدرضا | ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸

سه، چهار هفته پیش بود که خبر ممنوع الکار شدنش پخش شد. دلیلش هم واضح بود، پخش بدون مجوز آهنگ اعتراضی «خوزستان» و پست‌های مبهم اینستاگرامی چاوشی باعث شد تا خیلی‌ها فکر کنند او حالا دیگر ممنوع الکار شده.

تنها یک روز بعد از پخش این خبر بود که او از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و مسئول واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی خبر را تکذیب کرد. ابوالفضل صادقی نژاد در این باره گفت: «درباره ممنوع الکاری آقای چاوشی چیزی به ما ابلاغ نشده است و البته ذکر این نکته هم حائز اهمیت است که برای قطعه «خوزستان» هم از دفتر موسیقی وزارت ارشاد هیچ مجوزی صادر نشده است.»

قبل‌تر از آن على ترابی، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفتگو با سایت موسیقی ما گفته بود: «افرادی که برای تک قطعاتشان از این دفتر مجوز نمی‌گیرند و اقدام به انتشار آن می‌کنند، ممکن است کار خودشان دچار مشکل شود. طبق مقررات ما، تمام اهالی موسیقی، فعالیت هایشان باید در داخل کشور باشد. اگر این اتفاق رخ ندهد، مسائل بعدی به خودشان ارتباط دارد. به خصوص اینکه درباره برخی مسائل، خارج از دفتر موسیقی تصمیم گیری می‌شود.»

چاوشی، اما در ساعات انتهایی همان روز پستی در اینستاگرام خود منتشر و خبر ممنوع الکاری اش را رسما تکذیب کرد. او حالا به آخرین آلبومش «ابراهیم» فکر می‌کرد و مشغول تهیه و تولید مراحل نهایی اش بود. آلبومی که قرار بود به زودی مجوز بگیرد و در بازار پخش شود. آلبومی که طبق اعلام دفتر موسیقی، مردادماه سال گذشته برای مجوز ارسال شده بود و تا امروز هیچ پیگیری‌ای از سمت شرکت متقاضی نسبت به آلبوم «ابراهیم» انجام نشده بود. چند ترانه آن اصلاحیه خورده بود و به نظر نمی‌رسید چاوشی قصد داشته باشد اصلاحیه‌ها را اعمال کند.

حاشیه‌ها پیرامون البوم «ابراهیم» بالا گرفته بود. حالا دیگر مشخص نبود با این اظهارات، مهر مجوز دفتر موسیقی روی آلبوم «ابراهیم» بخورد یا نه. اما درست چند روز بعد از این اتفاقات چاوشی در اینستاگرام خودش پستی منتشر کرد و اعلام کرد: «در ابتدای فعالیتم بعد از شش سال تلاش برای دریافت مجوز و فعالیت به صورت رسمی در چهار چوب معین، همیشه تلاش کرده ام در اصول و قوانین حالا یا موافق یا بعضا مخالف سلایق شخصی ام جهت احترام قدم بردارم، اما حالا...

«من از مفصل این نکته مجملی گفتم

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل»

نظر به پیگیری‌های مکرر تهیه کننده و مدیر اجرایی آلبوم «ابراهیم» تا این لحظه موفق به دریافت مجوزات از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نشدیم. با توجه به وقفه طولانی مدت و احترام به مخاطبینم و جهت دل گرمی این روز‌های سخت به اتفاق تهیه کننده تصمیم به انتشار آلبوم در مردادماه گرفتیم. بدیهی است که تا تاریخ ۲۰مردادماه مثل ۹ ماه پیش منتظر می‌مانیم در غیر این صورت با احترام تقدیم خواهد شد.

شایان ذکر است آلبوم دارای کپی رایت بین المللی است و قوانین حق و حقوق مولفین و مصنفین رعایت خواهد شد. من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است...»

درست روز ۲۱ مرداد یک اتفاق عجیب افتاد. چاوشی دموی آلبوم «ابراهیم» را در صفحه شخصی اش گذاشت تا ضرب شصتی به ارشاد نشان داده باشد. على ترابی (مدیر دفتر موسیقی ارشاد) هم درست همان روز با موسیقی ما گفت و گویی کرد و در قسمتی از این مصاحبه در مورد آلبوم چاوشی گفت: «چند وقت پیش که برای نخستین بار، متوجه اعتراض محسن چاوشی در فضای مجازی شدم، شخصا خواستم ترانه‌ها را بررسی کنم تا ببینم چه کمکی می‌توانم انجام دهم. متأسفانه ترانه‌ها به لحاظ محتوایی مواردی دارند که به هیچ عنوان در چارچوب مقررات جاری دفتر موسیقی قابل تصویب نیستند و شک نکنید که تصویب چنین آثاری، تنها هیزم به آتش کسانی ریختن است که هیچ هدفی جز بدنام کردن موسیقی و موزیسین‌ها و ممانعت از فعالیت آن‌ها ندارند و بر مبنای تجربه بیش از یک دهه مسئولیت خود در این عرصه، با اطمینان می‌گویم که موجب ورود و برخورد نهاد‌های دیگر در موضوع می‌شود.»

اما غائله به همین جا ختم نشد و حالا شایعه دیگری در این روز‌ها قوت گرفته. شایعه‌ای که پس از درج یک کامنت از سمت چاوشی دهان به دهان می‌چرخد و فعلا هم خود چاوشی واکنشی نسبت به آن نشان نداده. متن کامنت چاوشی کوتاه و خلاصه بود: «وقتی خونه ات کوچیک شد عوضش کن، وقتی محلهات خسته ات کرد عوضش کن، وقتی شهر، کشورت خفه است، عوضش کن.»

این کامنت او به شدت در فضای مجازی دست به دست شد و حتی عده‌ای از آن به عنوان نشانه‌ای برای مهاجرت یاد کردند. با نگاهی به نکات مطرح نشده از زندگی حرفه‌ای محسن چاوشی طی سالیان اخیر، این شایعه هر لحظه بیشتر به واقعیت نزدیک می‌شود.

بنا به گفته یک منبع آگاه، چاوشی در چندسفر طولانی به ترکیه و چند کشور حاشیه خلیج فارس با مدیر برنامه‌های آرش لباف (خواننده ساکن آمریکا) دیدار و مذاکره داشت. می‌گویند مدیر برنامه‌های آرش لباف که یکی از مطرح‌ترین تهیه کننده‌های خارج از کشور است، پیشنهادی وسوسه انگیز و البته طولانی مدت به چاوشی ارائه کرده که حال با شرایط پیش آمده، به نظر می‌آید شایعه مهاجرت محسن چاوشی هرلحظه رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرد.

اما با تمام این حرف‌ها این خبر در حال حاضر از سوی هیچ یک از نزدیکان محسن چاوشی تایید نمی‌شود؛ باید صبر کرد تا ببینیم آیا آلبوم «ابراهیم» طبق آنچه چاوشی پیش از این گفته، بدون مجوز وزارت ارشاد و دفتر موسیقی منتشر می‌شود؟ آیا چاوشی هم همانند شادمهر عقیلی بدون اجرای کنسرت از ایران خارج می‌شود؟ و شاید چندین سوال دیگر که به زودی پاسخ آن‌ها خواسته یا ناخواسته مشخص خواهد شد.

منبع: هفت صبح

امتیاز : ۰ از ۵ - ۰ نفر
    تبلیغات +
    اصفهان امروزفرهنگ و هنر
    پیشنهاد ویژه +
    کنسرت گروه آذربایجانی پارلا
    لوگواینماد ایران فالوگو ساماندهی ایران فالوگو وزارت فرهنگ و ارشادلوگو جشنواره وب و موبایلپلیس فتا