Loading...
موسسه راز

موسسه راز

موسسه فرهنگی پژوهشی


موسسه پژوهشی فرهنگی «راز» در بهمن ماه ۹۲ رسما فعالیت خود را در شهر اصفهان آغاز کرد. فعالیت این موسسه در زمینه علوم انسانی (با محوریت حکمت و فلسفه) و با هدف بومی‌سازی این علوم با توجه و عنایت به رفع نیازهای دنیای کنونی است.
◽️موسسه راز را معمولا با نام علیرضا مکاریان پور می شناسند.برنامه‌های موسسه راز در سه قالب برگزار می‌شود؛ اول «دوره مطالعات تمدنی» که در  چهار ترم برگزار و هر ساله ترم‌های مختلف این دوره تکرار می‌شود.  عناوین این چهار  ترم‌ به ترتیب عبارت است از:  تاریخ تفکر در عالم غرب، اندیشه‌ها در حوزه تمدن ایرانی اسلامی، اندیشه‌های انتقادی غرب و اندیشه‌های روشنفکران ایرانی معاصر که تا کنون سه ترم از  چهار ترم این دوره برگزار شده است. «نشست‌ها و همایش‌ها» دیگر قالب برنامه های این موسسه است که بر اساس نیاز، در زمان‌های مختلف نشست‌های تخصصی توسط موسسه برگزار می‌شود.
◽️تا کنون چهار نشست «پدیدارشناسی»، «نقد و بررسی کتاب زبان در تفکر هایدگر»، «سنت، مدرنیسم» و «پست‌مدرنیسم و خودآگاهی تاریخی ما در برابر غرب» در طول یک سال و نیم گذشته توسط موسسه راز برگزار شده است. قالب سوم فعالیت موسسه راز نیز «کلاس های تخصصی» است که تا کنون دو کلاس تخصصی «مبانی نظری هنر» و «غرب‌شناسی عمومی» ذیل این قالب برگزار شده است.از طرفی این موسسه از سال گذشته اقدام به برگزاری سلسله جلساتی با عنوان «کرسی های ارائه اندیشه» کرده است.

◽️علیرضا مکاریان پور، مدیر موسسه پژوهشی فرهنگی راز می گوید تصمیم دارد در کرسی‌های ارائه اندیشه،  جوانان اصفهانی که در عرصه علوم انسانی فعال هستند و آثاری به چاپ رسانده‌اند به بیان نظرات خود بپردازند. مدیران موسسه راز می گویند آمادگی دارند برای جوانانی که ایده‌های نویی در حوزه های گوناگون علوم انسانی دارند، فضای مساعد ارائه نظر را فراهم کنند.
 

 


وب سایت :

موسسه راز در شبکه های اجتماعی


به امتیاز بده!

امتیاز : ۰ از۵ - ۰ نفر

نظر شما پس از تائید مدیرت به نمایش خواهد گذاشته شد.

    تبلیغات +
    اصفهان امروزفرهنگ و هنر
    پیشنهاد ویژه +
    جشنواره عکاسی ۶ ساعت ۶ عکس
    لوگواینماد ایران فالوگو ساماندهی ایران فالوگو وزارت فرهنگ و ارشادلوگو جشنواره وب و موبایلپلیس فتا