نمایشگاه تا مانده ها

دسته بندی : هنرهای تجسمی

زمان : از تاریخ 17 شهریور ماه 1396 الی 29 شهریور ماه 1396 ساعت 11:00 تا 19:00
مکان : استان تهران شهرستان تهران خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره 11 ، گالری سیحوننمایشگاه " تا مانده ها "

هنرمندان این نمایشگاه خانم کتایون معادلیان و فراز ناصر شریف است و این اولین نمایشگاه این دو هنرمند است .
فراز ناصرشریف کارشناسی گرافیک از دانشگاه انقلاب اسلامی تهران و کارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشگاه هنر و معماری تهران مرکز
فراز ناصر شریف درباره  نمایشگاه میگوید:
" این اولین دوره ی کاری من نیست اما اولین نمایشگاه من است، علتش را نمی دانم، شاید تا پیش از این علاقه ای به ارائه ی آثارم نداشته ام و الان دارم و همزمان شد با دغدغه های منجر به خلق آثارِ این نمایشگاه ."
"مفاهیم قالب درآثارِاین نمایشگاه حاصل تجربه و ادراکِ عمیقِ  دوره ای از زندگیِ ماست، مقاطع کوتاهِ انتظار برای رسیدن به یک اصلِ تازه، که بعد از چندی نیازمندِ آن مقاطع شدیم وبا تمام تَرَک ها و خراش ها اصل شد همان... البته این مدتهاست بهانه ی من برای خلق است . اما هیچ زمان تا این اندازه خودم را درگیرش نیافتم . ترجیح میدهم تفسیر فردی ام را سرلوحه ی ذهنِ مخاطب نکنم و او را با دریافت و استنتاج خودش از اثرم تنها بگذارم ."
کتایون معادلیان کارشناسی گرافیک از دانشگاه هنر و معماری علم و فرهنگ تهران است و درباره ایده خلق اثارش چینین می گوید:
در واقع این نمایشگاه به شکل  جریانی قدرتمند از خلق یک سری آثار شروع شد و ادامه پیدا کرد تا جایی که در اُسلوب و جایگاه فعلی خودش کامل شد و ظرفیت این رو پیدا کرد که بتونه تبدیل به یک مجموعه ی قابل ارائه بشه.
این ایده از دل یک فضای درونی و در عین حال بیرونی متولد شد. یعنی زمانی که پوسته ی زیست انسانهای اطرافت رو میبینی و ناخودآگاه میتونی درونش رو تشخیص بدی که این از یک تجربه ی اجتماعی نشأت میگیره.ما قصد نمایش همزمان این دو فضا رو داشتیم.
زمانی رسید که ایستادیم و نگاه کردیم به آدمهایی که کنارشون زندگی می کنیم، آدمهایی که تحسین یا تقبیحشون میکنیم، آدمهایی که جذب یا تردشون میکنیم، آدمهایی که بهشون ترحم یا ظلم میکنیم، آدمهایی که می شناسیم و نمی شناسیم ،... و فکر کردیم به تاثیراتی که میگیریم و آثاری که می گذاریم...

افتتاحیه: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶ الی ۲۰

 


کلمات کلیدی :


اخبار مربوط


به نمایشگاه تا مانده ها امتیاز بده!

امتیاز : 0 از 5 - 0 نفر

نظر شما پس از تائید مدیرت به نمایش خواهد گذاشته شد.

تبلیغات +
پیام بین الملل - ارائه پنل رایگان پیامکی و صوتی اصفهان امروز فرهنگ و هنر Roogle - روگل!
پیشنهاد ویژه +
دومین دوسالانه عکس ایسنا اصفهان
رویداد خودت رو رایگان بســاز!
لوگواینماد ایران فا لوگو ساماندهی ایران فا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی